| TooNight a întrebat:

Mai nou,trebuie sa purtam uniforma(cravata rosie+camasa alba) dar nu vreau sub nici o forma sa port.
In caz ca va fi obligatorie, cum as putea s-o fac sa nu arate a uniforma daca intelegeti...Sunt fata.
Funda!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Domnișorică mică, nu am deviat de la subiect.
Am făcut o comparație.
Dacă trebuie să porți uniformă, porți.
Succes la școală!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu cum să faci să înțelegi că ești elevă și trebuie să porți o uniformă?
Nu te duci în club, ci la școală.
Pa, pa.

| TooNight explică (pentru Legiuitoarea):

Sa nu deviem de la subiect, n-o zis nimeni ca ma imbrac ca la club.Am zis doar ca nu vreau uniforma, sunt in clasa a VII-a, mai am 2 ani si ma car de la scoala aia, da n-o zis nimeni pana acum de nici o uniforma...Da daca o sa fie obligatoriuu...o sa port, doar nu ma mut de la scoala laughing

| TooNight explică (pentru Legiuitoarea):

Nu-s mica :-P
Mersi la fel(daca si tu esti la scoala) happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru TooNight):

Bună.
Mulțumesc de aprecieri.
P.s.: sunt salariată, m-am certat cu școala.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru TooNight):

Bună.
Domnișorică mică, nu am deviat de la subiect.
Am făcut o comparație.
Dacă trebuie să porți uniformă, porți.
Succes la școală!
Pa, pa.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,mie mi se pare ca ar arata foarte bine pe o fata o astfel de uniformahappy.In comparatie cu uniformele care erau inainte, cu sacou de purta mamaie si pantaloni pana-n gat, astea sunt chiar modernehappy. Poti sa porti camasa cu o pereche de jeansi stransi pe picior, si o pereche de cizme de toamna, deocamdata.Vei vedea ca va arata foarte binehappy. Eventual, poti avea la blugi o curea rosie, care sa se asorteze cu cravata. Sper ca te-am ajutat!happy

| Ruxy48 a răspuns:

Mi se pare foarte cool. Poti sa iti ei o camasa mai larga si mai lunga cu blugi stramti dar fara modele complicate iar la talie poti sa iti pui o curea subtire rosie sau neagra. Poti sa asortezi tinuta cu balerini care se potrivesc cu ochii tai.