| xGumitsa a întrebat:

Maine am intalnire cu un baiat, el are 16 ani si eu am 14. il stiu de pe facebook si la prima vedere mi s-a parut ok. Mi'a propus sa iesim pe afara sa ne cunoastem fata in fata. Sa ma duc sau nu? Am nevoie de o parere urgent. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| teona125 a răspuns:

Hmm...Daca tie chiar iti place baiatul si iti place stilul lui, cum se comporta cum iti vorbeste de ce nu, incearca sa vezi cum e si face to face nu numai pe facebook, poate chiar va iesii totul bine, daca nu te duci nu ai de unde sa stii, si dupa aia poate ai sa regreti, totul are un inceput, si daca nu te alegi cu un nou amic daca nu e sa fie ca iubit, parerea mea dutee!:*:*:*

7 răspunsuri:
| Mariiiiaa a răspuns:

Parerea mea e sa te duci. Incercati sa va cunoasteti mai bine si daca e sa fie ceva intre voi... va fi. Dar daca e vreun nesimtit ce spune poezii de dragoste pentru a cadea fetele la picioarele lui, mai bine il lasi in bafta luiwinking

| xtembix a răspuns:

De ce sa nu te duci? Daca ti se pare ok, nu stiu ce ar fi inneregula.
Sfat: Ia si o prietena cu tine. Poate pare putin ''deplasat'' dar te vei simti mult mai bine si in largul tau daca nu esti singura cu el, astfel poti evita si alte chestii.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă vrei să-l cunoști du-te și ai grijă la reacția lui, ai putea lua o prietenă cu tine totuși ai doar 14 ani.

O zi perfectă îți doresc.

| grab a răspuns:

Du-te dar incearca sa il convingi sa iesiti in zona casei tale, pentru siguranta ta.
Si prima intalnire scurta cateva minute doar asa ca sa nu creezi obligatii sau sperante aiurea.

| SimonaCristina a răspuns:

Desi site-urile de socializare sunt destul de periculoase, daca il cunosti destul de bine si i-ai vazut si fata (
dezvaluie caracterul )...
Poti merge!
Uite aici ceva ce o sa te ajute :http://www.youtube.com/watch?v=TUDP0FE-V_A.
Iti doresc succes.
Pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Kimmy22 a răspuns:

Mdaa....ar trebui sa te duci. Asa mi s-a intamplat si mie (tot pe fbk laughing ), doar ca am devenit doar prieteni. Nu rata o astfel de ocazie. Multa bafta! :*