| ghicicinesunt a întrebat:

Buna TPU maine am teza la matematica si am foarte mari emotii ce sa fac sa scap de ele?

9 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Recapituleaza,fa multe exercitii, iar atunci cand vei primi lucrarea gandeste`te ca esti pregatita, ca ai invatat suficient si ca vei obtine o nota buna! Fi optimista, asta e tot ce conteaza! Dar bineinteles, trebuie sa te si pregatesti cat de cat. Bafta!

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

N-ai de ce sa iti faci probleme
intotdeauna emotiile care le avem inaintea unui test ne gandim doar la partiile negative si uitam cu desavarsire si de cele pozitive.
Incearca cat poti azi sa inveti tot ce ai primit pentru teza iar gandul tau sa nu zboara altundeva decat acolo!
N-ai cum sa nu reusesti happy Mult succes

| crisiss a răspuns:

Pai daca tu esti o fata activa la aceasta materie su stiu dc ai avea emotii poate doar in cazul in care nu ai invatatsi tie frica sa nu iei o nota mica dar daca esti pregatita nu-ti face griji ca emotiile vor trece imediat ce vei vedea subiectele si vei realiza ca stii sa faci acele exercitii deci nu-ti fie teama si bft al tezawinking

| roxutza2010 a răspuns:

Si eu am maine teza la mate si am aceleasi emotii chiar daca stiu tot. Sunt emotii de genul: daca nu ma descurc?
Eu incerc sa fiu optimista si sa-mi abat gandul la alte chestii (o carte, un film de groaza) si bineinteles, sa mai repet.

| KatPaw a răspuns:

Se spune ca cei care au emotii sunt foarte pregatitiwinking. Eu cu o zi inainte de teza merg undeva cu prietenii, ma distrez sau fac shopping. Asa, nu ma mai gandesc ca, in curand, vine teza, ci ca, in curand, vine distractia happy