| anonim_4396 a întrebat:

Maine am teza...cum sa nu ma gandesc acolo si sa nu am mari chiar imense emotii si o teama... cel mai bun sfat FUNDA si cat mai rapid!

3 răspunsuri:
| codrinstefan2103 a răspuns:

Păi te cred că ai emoții dacă abia poți formula o propoziție, care se vrea a fi întrebare dar nimic nu sugerează acest lucru. Emoțiile denotă faptul că nu ești sigur pe tine, fie că nu ai învățat suficient fie că ți-e teamă de eșec. Înlătură aceste lucruri și emoțiile dispar.

| FataAmintirilor a răspuns (pentru codrinstefan2103):

Ba chiar am invatat toate comentariile literare si toate lectiile.De fiecare data la teza la romana iau 9.50 si daca nu ai la ce intrebari sa raspunzi nu e problema mea tonguepppp

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Atunci motivează-te, sau mai degrabă, convinge-te singur că nu ai de ce să-ți faci probleme în privința tezei. Felicitări (și fără să fiu ironic) dacă ai învățat toate comentariile și ai note bune însă încearcă să formulezi o întrebare ca pe o întrebare, indiferent că ești la școală sau între prieteni sau, în cazul de față, pe TPU. Limba română e frumoasă și nu-i de bătut joc. Mea culpa dacă te-am luat peste picior cu răspunsul meu și eram departe de adevăr. N-a fost intenționat dar impresia asta mi-ai lăsat-o. Încă o dată, îmi cer scuze.