| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, marti are fratele meu bacul si m-as duce si eu sa il vad cu scuza la parinti ca ma duc la practica, dar chestia este sa nu vina mama sa ne prinda si dupa sa il certe ca inainte se certa mereu cu el si fratele meu mi-a zis sa nu vin ca sa nu vina si mama ca nu, poate ne prinde ca ne vedem ca nu prea ne lasa sa ne vedem. Dar mi-a zis sa am rabdare inca cateva zile pana vineri ca sa il sune pe tata sa ii zica sa vin in Bucuresti o saptamana sa ma duca la dentist ca sa mai stau si eu pe la ei. Voi ce ziceti, ar fi bine sa nu ma duc marti la fratele meu ca sa nu ma prinda mama si sa am rabdare pana vineri pana voi merge la ei si sper sa ma lase sa merg la Bucuresti la dentist sau sa ma duc la liceu si sa spun ca am practica? Dar poate o sa ma prinda si o sa iasa cu cearta intre ei, mai bine nu ma duc si astept pana vineri si poate ma lasa o saptamana la ei

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa mai ai rabdare si sa va vedeti cand spune fratele tau ca este mai bine. Astfel nu ii faci lui probleme si nici nu o sa se supere pe tine in cazul in care vine si mama.

| Violleta2022 a răspuns:

Unde sa mergi tu sa-l vezi?
El va intra intr-o clasa, unde nu intra nimeni din afara si va fi incuit pentru 3 ore.
Tu ce faci, stai la poarta liceului in caldura torida 3 ore, sa lesini?
Mai bine stai acasa ca-i mai sanatos, mai ales pe canicula!

| Byb2001 explică (pentru Violleta2022):

Stateam in masina lui celalat frate mai mare, ca vine si el dar nu ma mai duc ca dupa iese cu cearta daca vin si parintii

| CodrutElian1990 a răspuns:

Uite ca si Jassmina da un sfat bun.