| deutza_2137 a întrebat:

mereu cand sunt singura acasa toata ziua nu stiu mi-e frica simt ca e cineva in spatele meu care ma urmareste.si asa fac si prietenii mei tot asa spun. ce sa fac ca sa scap de frica asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand eram mica eram as...nu stiu ocupati timpul.asculta muzica mai tare.nu lasa sa fie intuneric...nu stiu poate asta nu e frica.totusi nu iti place singuratatea.dar o sa te obisnuiesti. toate trec nu te gandii la asta pentru ca noi uneori ceea ce gandim dsi deji nu vedem pare a fi realitate desi sunt suberstitii ocupati timpul nu te gandii la asta!happy

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Asta e doar in mintea ta, e o frica ce dispare cu timpul, si intarita de ca si colegii fac la fel

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Cand imi amintesk.ca si mie mi se intampla exact la fel.
Nu este nimeni in spatele tau.Adica esti la tine acasa, nu ar avea cine sa intre.Sau daca te gandesti la fantome.sau stiu eu.laughing
Este doar rodul imaginatiei tale.Nu te mai gandi la asta cand esti singura, si spune'ti tu singura ca esti la tine in acasa si nu are cine sa intrehappy
O sa vezi ca teama asta o sa treaca in timphappy
te pup:*

| Ralluca25 a răspuns:

Buna happy
tutuor li se intampla asta.si mie :-s
dar doar ti se pare fiind singura te gandesti la tot felul de chestii.

| pufulete17 a răspuns:

Salut adeea ...pai cum sa iti spunlaughing gandeste`te asa ...rational si concludent! cine ar putea sa fie in spatele tau? vreo fantoma? pff nu exista asa ceva,si nici altcineva care sa fie in spatele tau! trebuie sa realizezi ca nu traiesti in filme ci intr-o viata reala care nu este un thriller de succes si cu atractie la public,ci doar rutina,asa ca nu ai de ce/cine sa iti fie fricabig grin gandeste`te la ceva frumos cand esti singur,ceva care sa te faca sa te simti bine(Prieten,prietena,colegi, inghetata de cacaolaughing o melodie), in concluzie :"don`t be afraid!"nu ai de cebig grin toate cele bune:*

| ѕтαяχωαяѕ a răspuns:

Buna...stiu km te simti sh mie mi se intampla acelasi lucru.o prietena de`a mea chiar a fost la medic cu aceasta problema sh i`a dat un fel de "pastile",incearca sa nu te mai gandesti la asta,sa te gandesti la altceva,danseaza,gaseste`ti altceva de facut, sau gandeste`re la candva special pentru tine, sper ca te-am ajutat:*

| gaby_1815 a răspuns:

Buna! sa stii ca eu cred ca prietenii tai vor sa te sperie dar tu sa nu te sperii caci gandeste-te ca dumnezeu te vegeaza iar daca nu reusesti uite urmatoarele moduri in care ma linistesc eu(aveam si eu aceeasi teama)fredoneaza muzica, uitate la poze, stai pe computer, iesi pe afara, deseneaza, nu te mai gandi la teama! bafta sper sa iti fi fost de ajutorlaughing

| XOXOyoXOXO a răspuns:

Pai...discuta cu cineva "descarcate" si spuneti offul pe care il ai pe suflet nu stiu nu te mai gandi ca este cineva in spatele tau si chiar daca simti ca te urmareste cineva mereu nu nu mai baga in seama pur si simplu uitabig grin... sper ca te-am ajutat-----fundita te roghappy

| filaru32 a răspuns:

Atunci cind simti prezenta cuiva in spatele tau sau in apropierea ta, e semn ca ai o temere de ceva sau cineva, fapt care provoaca agitatie sau frica asa cum spui. Daca vei reusi sa depasesti aceasta temere totul va fi rezolvat! tinem legatura si imi spui cum ai evoluat.multa bafta!