| Vaniliecuaromădecăpșuni a întrebat:

:3 Acum vreo 2 luni mi-a plăcut de un băiat. am început să vorbesc cu el și după vreo 3 zile m-a întrebat dacă vreau să fiu cu el și m-a sărutat. După totul era lapte și miere. Țineam destul de mult la el. Până într-o zi când eu l-am întrebat ceva și el mi-a răspuns : ' bine dacă nu-ți convine ne despărțim, pa '. Atunci am văzut ce mult i-a păsat de mine. Am ajuns în prezent și el mai nou e îndrăgostit de o prietenă bună de-a mea. Azi l-a întrebat dacă a ținut măcar puțin la mine și el i-a spus că a fost cu mine la panaramă, că nici n-a vrut să fie cu mine, că cică el mă întrebase la mișto. că m-a folosit să-și facă fosta prietenă geloasă., că a mai fost cu una în timp ce era cu mine și chestii de genu. Cand am auzit am început să plâng. mă doare foarte tare. Cum aș. putea să-i spun că eu nu am fost o marionetă de care să-ți bați joc? Vă rog, ajutați-mă. puppy dog eyes Un sfat, ceva.

Răspuns Câştigător
| Tess a răspuns:

Ciao. Te înţeleg perfect, ştiu că doare şi-mi pare tare rău.
Din nefericire, cu astfel de fiinţe nu ajungi la nicio înţelegere. Nu are rost să-i zici nimic, nu-i va păsa şi te vei umili inutil. Eu zic să te faci că nu-ţi pasă nici ţie. (Poţi plânge pe ascuns, este natural, şi-ţi va face bine). Să râzi în public, să ieşi cu prietenii, să te uiţi în jur... sunt sigură că este un băiat care te place cu adevărat. Tipul acela NU merită, e un nemernic.
Singurul lucru cu care te poţi consola este că te-a ales pe tine să-şi facă ex gagica geloasă. Înseamnă că arăţi bine şi contează.
Multă baftă.

| Zizzou a răspuns (pentru Tess):

Da ai dreptate.
Dar totusi... daca facea asa cu mine ii spuneam de toti sfintii din calendar + de toti zeii greci

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Imi pare rau ca ti s a intamplat asta, baiatul te-a folosit si nici nu ar trebui sa il mai bagi in seama, ignora-l, nu merita atentia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie nici macar nu-ti trece prin cap ca e numai vina ta?!
Nu inteleg cum va puteti pune increderea asa, in oricine dupa "3 zile in care ati vorbit". Era o vorba care spunea asa: "Iti trebuie doua vieti ca sa cunosti un om."
Cred ca iti tin degeaba morala asta, mai bine ma opresc acum, ca tot n-ai sa ma iei in serios, dar insist sa mai adaug ceva: Nu mai accepta niciodata o relatie dupa primele avansuri.
Cat despre ce ai intrebat, ei bine dupa parerea mea nu ai nimic de facut. Daca mergi la el si ii spui ca n-ai fost marioneta lui, ii vei demonstra exact contrariul. Mai bine lasa totul in urma, nu-i mai vorbi, nu te mai certa. Eu zic ca nu merita, se va umfla in pene daca va vedea ca inca iti mai pasa de el.
Toate cele bune si sa ai mai multa grja cum iti alegi oamenii pe viitor!

| Disharmony a răspuns:

De fapt, tu chiar ai fost o marionetă de care, nu neapărat şi-a bătut joc, dar s-a folosit până s-a plictisit.
Sfat: Nu te mai încrede în orice persoană de care eşti atrasă, pentru că sunt şanse foarte mari ca acea persoană să profite de sentimentele tale. Aşteaptă să-l cunoşti bine, dacă vrei să ai o relaţie de lungă durată.