| Criiss16 a întrebat:

Am la mine în clasă un băiat ce e cam popular, şi niciodată nu mi-a plăcut de el, vorbeam doar foarte puţin.Acum de ceva timp, se tot uită la mine în clasă. Am observat că atunci când a spus că are din nou prietenă, chiar dacă eram aproape toată clasa, se tot uita la mine, ca şi cum ar încerca să mă facă geloasă. Face asta de câteva zile, şi a cam început să îmi placă de el. Nu vreau să îmi placă de el, pentru că prietena mele cea mai bună este îndrăgostită de el de 4 ani, şi sunt foarte buni prieteni. Nu ştie nici o prietenă de-a mea de asta, şi nici nu vreau să spun asta. Încerc să cred că toate astea ar fi o ˝pură coincidenţă˝. Încerc să-mi scot din minte asta dar nu pot. Voi ce credeţi? Am nevoie de un sfat. Mulţumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt baieti care isi aleg pur si simplu o tinta si incearca sa isi demonstreze ca o pot atrage. Poate este o intamplare. Sau poate ti s-a parut. E frumos ca te gandesti la prietena ta. Oricum, deocamdata nu ai de ce sa te gandesti la asta pentru ca nu e ceva concret. Daca el iti marturiseste ca vrea sa fie cu tine poti sa ii spui prieteni tale si sa o intrebi ce parere are, sau eventual nici nu o intrebi si renunti la idee. El fiind foarte popular, tu nesigura, cred ca e mai bine sa cauti altceva.

| gigiro a răspuns:

Intr-adevar, e posibil ca el sa fi batut un apropo cu acea privire, referindu-se la tine. Daca e asa, ti-a facut o cerere de prietenie cu martori. Se mai poate ca el sa fi auzit ca tu ai inceput sa-l placi (asta sigur a facut-o vreo prietena de-a ta) si chiar are o noua prietena, dar e sadist si vrea sa te faca sa suferi. Totusi, daca e mai ' popular 'cum spui tu sa nu fie si instabil in relatii.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Va trebui sa intelegi ca atentia sau compania cuiva nu te ridica, nu iti aduce un plus de valoare, ci iti poate doar confirma faptul ca ai niste calitati. "Vai poate ma vrea cutare dupa care plange cutare". Incearca sa te regasesti in repere mai solide - lumea e prea plina de oameni cu repere gresite si nu stiu daca ma intelegi, dar nu e nici o smecherie sa te placa "cel mai frumos dintr-un sat de urati", important e cine iti place atunci cand poti privi obiectiv. Faptul ca a inceput sa iti placa dupa ce ti-a dat atentie inseamna ca de fapt ai nevoie de admiratie, nu ca il placi. Oricum, discuta chestia asta cu prietena ta sincer. Ea e mai importanta sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ai fost luata de val atunci cand baiatul s-a uitata la tine, fi mai sigura pe tine si nu te lasa influentata de niste priviri ale baietilorhee hee. pana nu iti spune ca ii place de tine nu te mai tot gandi la el daca nu vrei apoi sa fi dezamagitabig grin

| narcis_5971 a răspuns:

Chiar daca are prietena, faptul ca se uita la tine cand vorbeste de ea inseamna ca nu-i multumit de ea si ca oarecum regreta ceva, poate ca ii place de tine si poate ca si tie iti place de el ...fii directa si vorbeste cu el, intreaba-l cat mai multe despre noua sa prietena si vezi ce zice. daca ai cum sa fii cu el zii asta si vezi ce iti iese, oricum nai ce pierde daca e sa va iasa treaba, adica sa va ''combinati'' e bine si daca nu iar e bine pentru ca ai asa ai sa uiti de el, deci bafta