| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, mi-a pus profesoara 2 de 4 că am fost la magazin in timpul orei și că nu am scris, ar fi o idee buna sa ii cer scuze prin mesaj? Că înainte îmi punea note mari

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Desigur! happy Încearcă și pe asta!winking Mi se pare un gest foarte frumos și dacă vede că ești politicoasă și educată, ceea ce o să și reiese din comportamentul tău, data viitoare este puțin probabil să nu fie mai indulgentă. Mult succes! Funda? big grin

| Byb2001 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Da i-am spus și a mers chiar a zis că mă scuza

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, este o idee bună să îți ceri scuze direct, că de aia ai ochi și gură.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

Mai bine prin mesaj că mi e rușine direct a funcționat prin mesaj

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Trebuie să îți învingi această rușine. Să arăți că ești o persoană responsabilă care își asumă faptele.

| outsidethebox a răspuns:

Mesaj online per se, nu, insa email, da.

| elennax a răspuns:

Cam exagerata reactia ei

| Byb2001 explică (pentru elennax):

Da știu dar ar fi o idee buna și dacă da cum sa îi zic?