| bubblegummmm a întrebat:

Mi am facut cont special ca sa aflu un raspuns la o problema de a mea,pe care multi poate au intalnit-o pana acum. Acum o saptamana mi-am facut singura o gaura in lobul urechii,am folosit un ac de cusut,a fost bine sterilizat, am gasit o metoda tot aici, pe TPU. laughing) Insa acum 2 zile am inceput sa am dureri mari la ureche,iar fix langa gaura,in partea dreapta,s-a format un fel de rana,care ma doare cumplit. Oare s-a infectat urechea? Oare e de la cercel, pentru am folosit tinichea? Va multumesc mult si sper sa ma ajutati, ma doare de mor.

Răspuns Câştigător
| 140iuli703 a răspuns:

Buna! Si eu mi-am facut singura găuri în urechi, tot cu acul de cusut bine sterilizat si mi s-a întâmplat de câteva ori sa ma doara fiindca nu sterilizasem si cerceii (tot tinichea). Doar ca la mine nu arăta ca o rană, ci doar se inflama zona, dar sper totusi sa te pot ajuta. Eu personal scoteam cercelul, il curatam bine cu spirt atata pe el cat si gaura si apoi puneam nidoflor. Dimineata si seara. Si in 2 zile se vindeca. Sa nu uiti sa pui si cercelul curat inapoi in ureche, altfel se astupă.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Asta pățești cand te încrezi in TPU laughing