| SpartaN1 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7.Stiti ca jos are o bara albastra(albastru deschis, nu cea ca la windows xp). Mai demult nu stiu unde am apasat si am schimbat bara intr-una ca pe windows vista. Unde pot da ca sa o schimb iar in windows 7

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Click dreapta pe bara de jos (intr-un spatiu gol) ->Proprietati->aici bifeaza ultima casuta unde scrie - ''Se utilizeaza Aero Peek pentru a examina desktopul'' ->click pe Apply ->click OK.
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

Inseamna ca nu ai apasat pe nimic! Asa este bara de la windows 7 - AERO
Uite-o si pe a mea aici: http://i.imgur.com/yHHgB.jpg
Nu vad diferenta!

neluL
| neluL a răspuns:

Pai fa un print screen si da-mi un mesaj cu linkul de la poza! Poza o incarci aici http://imgur.com/

neluL
| neluL a răspuns:

Id-ul meu o sa ti-l dau prin mesaj privat. Intru pe YMessenger dupa ora 23.30 ora Romaniei. Ziua nu pot sa intru.

Daca scrii in START ->Paint ai sa gasesti programul. Daca in Start iti apare PICTURE inseamna ca ai windows XP si degeaba mai vorbim. Este posibil sa ai windows XP cu tema de windows 7 preinstalata (nu este prima data cand intalnesc)un windows modificat.

| SpartaN1 explică:

Nelul,1.Am acea bara bifata, 2.Nu ma lasa sa o bifez sau sa n-o bifez. Apropo IN CAZ ca nu stii bara e asa ca in video-ul acesta:http://www.youtube.com/watch?v=KqpX_rb5VNk&feature=fvwrel

| SpartaN1 explică:

Am zis ca asa trebuie sa fie.E bine cum o ai uh, eu o am altfel.

| SpartaN1 explică:

Men nu stiu cum sa fac print screen laughing.Ori zici aici ori dai iduhappy

| SpartaN1 explică:

Man nu stiu cum sa fac print screen laughing.Ori zici aici ori dai iduhappy

| SpartaN1 explică:

Nelul da-mi idul tau ca eu nu stiu cum sa fac print screen happy

| neluL a răspuns (pentru SpartaN1):

Apasa tasta PrtScr (dreapta sus) apoi intra in Paint si dai ->Lipire->o sa-ti apara poza cu desktopul tau acolo dupa care o salvezi ca jpg sau png. Acum intra pe http://imgur.com/ ->click pe ''computer''->te duci in computer la locatia pozei prin fereastra deschisa si dublu click pe poza->click pe Start Upload )Acum copiezi al doilea link unde scrie ''Direct Link (email & IM)'' ->copiezi tot linkul de sub el si apoi ii postezi aici pe site sau imi trimiti un mesaj privat cu linkul acela.

| SpartaN1 explică:

Ma nu este painthappy. Este pictures.Si nu este akl.Da idu tau