| diadydy a întrebat:

TPU mi-e tare greu fara mama sad. Mama este plecata dincolo impreuna cu tata iar eu trebuie sa ma descurc singura. Stau la bunicamea pentru ca mi-e urat singura acasa mai ales noaptea. Problema este ca ii dau multi bani pentru mancare la bunica mea, i-am dat vineri 50 de lei iar duminica 100 nu prea imi da sa mananc strica bani doar de tigari si azi nu mi-a dat nimic asa ca am venit frumos acasa mi-am facut niste paste si am mancat. Nu stiu ce sa fac sa nu-mi mai fie asa de urat singura acasa, va rog ajutati-ma ce as putea sa fac? Am 16 ani

4 răspunsuri:
| AngelDark11 a răspuns:

1)Convingei pe parinti tai sa iti gaseasca o bona.Ciar daca pare rusinos ca la 16 ani sa ai o bona, este un lucru super smechier.Si saca te pui bine cu bona poti sa o convingi sa te lase sa faci tot felul de traznai.
2)Sau a doua varianta daca consideri ca esti suficient de matur si responsabil zile la ai tai sa iti trimita tie bani si sa iti cumperi tu de mincare si vorbeste cu un prieten sau mai mult sa vina sa stea la tine sau sa doarma la tine.
Eu unu daca parinti ar fi plecati in alta tara si miar trimite bani asi da cea mai mare si mai rea petrecere.
Invata sa ptofiti de cele mai grele momente si sa vezi partea plina a paharului.
... Daca esti din Deva ne putem intilni si gasim noi ceva de facut eu am 15 ani...din doi nebuni trebuie sa iasa distractie nu? laughing

| Ani4you a răspuns:

Adauga id meu anabella90 sa vorbim. Aici e prea mult de vorbit.

| Ani4you a răspuns (pentru Ani4you):

Scrie-mi cand mai adugat, bineinteles daca vrei sa vorbim.

| diadydy explică (pentru Ani4you):

Acuma te adaug.