| Anastasia125 a întrebat:

Mie place de un băiat care este cu 2 ani mai mare decât mine. El este dupa-amiaza iar eu dimineata si il vad când intra la ore. Multa vreme doar mi-a dat like-uri si acum am vorbit cu el despre liceu. S-a prefacut ca nu stie de la ce clasa sunt. Imi place mult de el! Cand ies de la ore dam nas in nas si am observat ca ma priveste in ochi dar eu mă rusinez si întorc capul. O prietena a vorbit cu un prieten de-al lui si acela i-a zis ca sa stau la rând ca are multe pretendente dar nu e cu nimeni. O alta prietena îmi tot zice ca nu am sanse... Voi ce credeti? Ma place si el? Sau e doar prietenos? Cum as putea să mă imprietenesc cu el?

1 răspuns:
| unicornrock a răspuns:

încearcă să îl priveşti şi tu în ochi, contează mult, discută şi despre ce este el pasionat, încearcă să aflii ce îi place... poate o să vă apropiaţi mai mult... şi fi sigură că îţi va spune dacă te place, nu îi spune tu prima, se v îndepărta de tine, am păţit