| AlmudenaAntonia a întrebat:

Sunt indragostita de ceva timp de un baiat cu 2 ani mai mare. L-am cunoscut intr-o zi cand intram la ore. Apoi s-a ciocnit de mine la un spectacol si in acceasi seara sora mea l-a văzut uitandu-se la mine. Dupa ceva timp am aflat si cum il cheamă. Nu am avut tupeul sa il bag in seama asa ca doar i-am apreciat postările pe Facebook si el a facut la fel. Când a fost ziua lui mi-am facut curaj sa ii spun la multi ani si am vorbit putin. De obicei il vad când intra la ore si ma rusinez când vad ca ma priveste. Totusi nu s-a arătat prea interesat de mine si s-a prefăcut ca nu stie ce clasa sunt dar dupa s-a dat de gol. Ultima oara când am vorbit cu el mi-a spus ce vrea sa se faca dupa liceu dar nu cred ca e un mare secret. Eu sunt cea care il baga in seama... El o faca rar si o colega a vorbit cu prietenul lui cel mai bun si acesta i-a spus ca îl plac multe fete dar el nu prea are treaba cu ele. Voi credeti ca am vreo sansa cu el? Cum asa putea sa mă imprietenesc mai mult cu el? Credeti ca ii spun indiferenta? Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Poate o fi gay sau pur si simplu neinteresat, vazand ca multe umbla dupa el dar nu da 2 bani. Nu cred ca poti face ceva. Daca era interesat iti arata pana acum, mai mult de atat nu prea vad ce ai putea face.

| alexandra_4554 a răspuns:

Da un pic complicat, nu il baga in seama o perioada,, poti incerca sa filtrezi cu unul din prieteni lui sa ii vezi reactia, multi baieti sunt timizi, sau din contra sau obisnuit sa fie abordati mereu de fete, daca te place, nu va rezista si va face o mica scena de gelozie