| veriss a întrebat:

Multe seri se intampla sa visez un baiat pe care l-am cunoscut intr-o vara si pe care l-am placut mult si m-a placut si el. Abia ce incepusem sa nu ma mai gandesc la el de cand ne-am intors de la mare acum in august si acum imi apare in vis. Nu ma mai gandisem deloc la el. Se zice ca daca te gandesti mult la o persoana sau la un lucru ajungi sa il visezi dar eu nu m-am mai gandit la el. Credeti ca visele pot deveni realitate?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Da,visele pot deveni relitate.Mai depinde acum si de vise...

| Spitz10 a răspuns (pentru ROB3RT89):

laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughingce?laughinglaughinglaughingCum sa fie visele adevarate.Te-ai uitat prea mult la desene pentru copii.laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Spitz10):

Uite unde era inteligentu.Sunt doua tipuri de vise, mai gandeste-te si la alte categori de vise.

| Spitz10 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Tu si Luizza habar nu aveti. Uitativa la raspunsul meu de mai sus si apoi sa comentati.Nu va mai tot uitati la desene animate.Ganditiva logic.Credeti ca daca asa arata in desenele animate la care va uitati inseamna ca e adevarat?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Spitz10):

Ce tare esti, ai mai mult de 12 ani? Dupa ce ca nu sti sa scrii, mai vorbesti si in plus...Nu compara ce fizezi noaptea cu niste vise care le ai de mic, un vis de genu "vreau sa ma dezvolt pe plan profesional" sunt doua chesti diferite.Pana atunci lasa-te de filozofi si mai invata sa scrii, informeaza-te despre rolul cratimei.Pana la urma dorea funa sau funda? Ce pueril ai fost la final, ca ultimu cersetor din coltu strazi.Priveste partea buna, nu e tarziu sa primesti fundahappy

6 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Nu are cum.Am citit o carte despre vise care zicea ca oameni, obiectele, si alte chesti apar in vis din imaginatie.Adica daca stai sa te gandesti mai erau luctruti pe care le-ai vazut in vis si le-ai vazut si in relitate.Chestile pe care le vezi si nu au importanta se redau in vis.Visele par sa fie foarte lungi dar de fapt sunt numai ca un fel de mai multe videoclipuri de vreo5-10 secunde maxim fiecare si noi cand ne trezim facem legatura si iese ca o poveste. Funa?

| SarahParker a răspuns:

Nu pot devenii realitate.
Dar visele te pot avertiza, adc el sa se gandeasca la tine, nu musai sa te gandesti tu la el.