| Anonim33123 a întrebat:

Niste idei pentru halloween? Fundaaa :*:*

5 răspunsuri:
| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Multe afise de groaza si lucruri care te sperie

| Badgirl117 a răspuns:

Iti doresti sa porti si tu un costum la petrecerea de Halloween, dar nu dispui nici de timpul, nici de resursele financiare necesare acestui demers? Nicio problema: alege sa confectionezi o costumatie rapida si de efect!

Spirit infricosator
Iti poti lasa imaginatia sa zburde la crearea acestui costum sau te poti orienta dupa indiciile noastre! Noi iti propunem un costum de spirit infricosator de Halloween alcatuit dintr-o pereche de pantaloni de trening gri (sau blugi pe care esti dispus/a sa ii sacrifici) si un hanorac cenusiu cu gluga. Atat pe suprafata pantalonilor, cat si pe cea a hanoracului lipseste bucati de materiale desirate, smocuri de blana si orice fel de ramasite textile de la haine pentru un look cat mai dubios! Adauga, apoi, elemente specifice Halloweenului, precum mici paianjeni din plastic si alte insecte inspaimantatoare. La final, picteaza-ti chipul dupa preferinte pentru a obtine un look cat mai infricosator.

Sau

Petrecerile de Halloween sunt mult mai usor de organizat cand sunt pentru copii. Dar de ce adultii nu s-ar distra si ei? Daca vrei sa pui la punct, in doi timp si trei miscari, un party de Halloween, iata ce ai putea sa faci!

Stabileste ce fel de petrecere de Halloween vrei sa organizezi
Una cu costume infricosatoare sau cu vestimentatii banale?

Fa rost de decoratiuni specifice Halloweenului
Si, daca ai chef, timp si putina iscusinta, confectioneaza si tu cateva cu propriile maini. Din decor nu ar trebui sa lipseasca dovlecii - sculptati ori ba -, fantomele, liliecii, paianjenii, scheletii etc.

Bauturile si mancarea servite la party ar trebui sa respecte si ele tematica Halloweenului
Nu te complica, insa: mancarea tip aperitiv este mai mult decat suficienta. Iar bauturile - precum berea - pot capata o "aroma" de Halloween daca le servesti in pahare patate cu vopsea rosie, de pilda.

Pune la indemana jocuri de societate
Ca invitatii tai sa nu se plictiseasca, bineinteles. La o adica, poti incerca si niste activitati cu tenta de Halloween, cum ar fi ghicitul in carti.

| jojojojome546 a răspuns:

In materie de haine ai putea purta un corset negru strans si niste pantaloni stramti + tocuri inalte daca esti baiat un make up da zombie sunt tutoriale destule pentru asa ceva orice ai vrea sa iti faci pe youtube, casa decoreaz-o cum ai visat tu cel mai urat vreodata in dungi ca la inchisoare cu detinuti in dungi spanzurati si sange si bare de fier prin casa si in rest mergi la o petrecere cu tematica, cu iubitul/iubita sau prietenii. sper ca am ajutat! :* P.S: faza cu inchisoarea am visat-o eu laughing

| oly1234 a răspuns:

Poti sa te costumezi in monstrii care te sau te-au speriat cel mai mult.
Casa pot sa o decorezi cu peisaje de groaza in 3d.
Uite niste tutoriale:
https://www.youtube.com/watch?v=o_0RHwJOwQg
https://www.youtube.com/watch?v=qFyot9NL_h0
https://www.youtube.com/watch?v=uS9xhjX7xk4
https://www.youtube.com/watch?v=vpuHxTEVf-Y
Sper ca te-am ajutat
P.S. Haloweenul e printre sarbatorile mele preferate.

| MrGreen098 a răspuns:

Daca te referi la costumatie thinking Depinde si de imaginatia ta. Dar un costum calumea necesita multa munca, sau eventual il poti inchiria. Depinde de inaltimea ta si de alte lucruri. Daca esti inalt incearca personaje care sa te avantajeze. Un exemplum moartea sau vreun erou din povesti rau mare. Alceva nu as putea sa-ti spun. bafta