| AnOnImUl321123 a întrebat:

Buna TPU
Nu prea stiu cum sa formulez intrebarea asta dar, de ce o fata cu care ma intelegeam bine, de o vreme nu ma mai baga in seama, la scoala nu ma saluta, si nici pe fb nu imi raspunde la mesaje :/ Am intrebat-o aseara de ce se compoarta asa cu mine dar nu mi-a raspuns. Cum aflu ce a determinat-o sa fie chiar asa? Imi amintesc ca i-am zis intr-o zii ca o plac, de atunci e asa. Oare asta sa fii fost cauza? Am spus asta acum vreo luna. Cum fac sa vorbeasca din nou cu mine?

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da. Nu te place si te crede un disperat.

Sau si ea te place, dar e timida.

| AnOnImUl321123 explică (pentru Doub):

Pai i-am spus ca o plac iar dupa am vazut ca nu mai vb deloc si nu am mai vorbit o luna cu ea (in primele zile dupa ce i-am spus nu vorbea deloc cu mine) si am vrut sa vorbesc cu ea ieri si nu mi-a raspuns. Adica a trecut o luna frate, ce am facut chiar asa?

| Doub a răspuns (pentru AnOnImUl321123):

Poate s-a speriat. Adica, gandeste-te ca nu a mai avut pe nimeni inainte si vine un tip la ea si ii spune:" Aaa, imi place de tine". E creepy.

| AnOnImUl321123 explică (pentru Doub):

Si atunci ce pot face?

| Doub a răspuns (pentru AnOnImUl321123):

Nimic, de fapt sa astepti. Lasa-i un timp sa-si dea seama si ea ce simte. Ti-am spus, sunt mai multe variante:
1. Nu te place si nu ai ce face, asta e. Te resemnezi si treci mai departe.
2. Te place, dar e timida. Nu mai vorbi cu ea si asteapta sa vezi daca iti spune ea ceva.
3. Poate te vede doar ca un prieten.
Nu-i mai trimite niciun mesaj, s-ar putea sa te creada un disperat si sa se sperie, dar daca iti timite ea... raspunde-i.

| BoysKiller a răspuns:

Chiar nu stiu, Dar cred Ca i Rusine sa iti scrie, Sau poate nu vrea sa fie Cu tine si nu stie cum sa iti zica... Nu stiu.

| AnOnImUl321123 explică (pentru BoysKiller):

Pai da dae cum sa o fac sa imi vorbeasca? ORICE straight face