| jdhegnakdgfeeu a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, as vrea sa plec in Italia la scoala nu stiu limba (foarte putin)sunt in clasa a7 a si nu stiu daca as putea sa ma descurc
Niste sfaturi va rog mult!
Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| LaughingKarima a răspuns:

Daca eu m-am descurcat in Statele Unite de cand aveam 8 ani, atunci sigur si tu te descuri.Te duci cu parinti, nu? deci ei trebuie sa stie limba, sa te invete ei si mai i-ei niste cursuri de limba si gata.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as spune ca te poti descurca pt.ca acolo se fac cursuri intensive pentru incepatorii din strainatate (binenteles pe bani la o anumita ora), deci da ai putea stiu deoarece am fost acolo timp de un an in prezent si eu sunt in a 7 a