| ByaNot4youu a întrebat:

:*
Nu stiu ce sa mai fac. Dupa fiecare spalare parul meu este mai slab, cad multe fire. Si, orice as incerca spume de par, balsam sau sampoane, uleiuri etc. Nu au nici un efect. il indrept o data la 3-4 zile, sau il ondulez Si se si toceste! Am renuntat la buretii de par, il prind cu clesti. Mentionez ca nu am parul cret, nici drept. Ci e undeva intre, ondulat, asa ceva. Pute-ti sa-mi spuneti ce sampoane sau balsame si ce as putea sa-i fac la par sa stea drept? Ce temperatura sa folosesc la placa? Cum as putea sa-l aranjez? Am parul cu 2 degete mai lung de umeri.
>Ms!big grin< Funda!+vot

Răspuns Câştigător
| ionelap a răspuns:

Du-te la coafor si cere gel de la "londa " pentru indreptarea parului...te dai cu el, usuci cu uscatorul si apoi il poti face cu placa ca nu se despicasi nici nu cadeparul {asa procedez eu }

| ByaNot4youu explică (pentru ionelap):

Ms

| ionelap a răspuns (pentru ionelap):

Mersi

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Nu il mai indrepta/ondula atat de des,mai mult il deteriorezi decat sa ii dai un aspect frumos! Foloseste uleiul de ricin,este foarte bun pentru intarirea si cresterea parului in lungime,vei vedea ca nu vei mai avea probleme! Si inca ceva,nu iti pieptana parul cat timp e ud pentru ca iti smulgi mult par si se incurca mai mult. Piaptana-l cu delicatete si foloseste un pieptene, decat o perie, e mai sanatos.Bafta!

| CatEyes28 a răspuns:

Pai daca il indrepti mereu degeaba folosesti cel mai bun sampon.
Nu-l mai indrepta asa des.(sfatul meu)Funda?

| marutzika a răspuns:

Pai, nu stiu, incearca sa nu il mai indrepti si nici sa nu-l mai ondulezi. Taie-ti varfurile si incearca sa te speli pe cap cu ceai de musetel sau bere.

| RoxyFoxy20 a răspuns:

Pai nu-l mai indrepta asa des, taieti varfurile si sa incerci sa te speli cu otet ca eu am incercat si nu-mi mai cade parul! Funda?