| nimicaici a întrebat:

Eu aveam parul fooarte cret cand eram mica dar cand si-a cumparat mama o placa, am inceput foarte mult sa o"indragesc".Ma faceam in fiecare saptamana si imi palcea muult cum statea.

Eii, mai nou a inceput sa imi placa parulc cret si sa regret ca l-am distrus..Am renuntat la placa de cand a inceput scoala si parul meu acum e drept in laterale si in spate ondulat si pana la jumatate e cret.Adica, partial drept Vreau sa imi revina parul, sa am din nou acele bucle superbe. Ce as putea sa fac?

Si ati putea la sfarsit sa imi recomandati niste sampoane de par cret. uleiuri. ceva bun?

Răspuns Câştigător
| AlleAlllexandra a răspuns:

Da,deci chiar ajuta. Eu inca il mai folosesc. Si am un par minunat. Eu il folosesc pentru a se mentine ondulat. Si chiar se mentine. Ti-l recomand si toata inima mea. Funda? :-o3

6 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Ei bine placa poate deveni un "viciu". Asa cum plamanilor le ia timp sa se curete dupa ce se lasa omul de fumat, si parului ii ia timp sa isi revina la structura normala.

Ce ai putea face sa iti revina cat mai repede e in primul rand renuntarea la placa.

Ar trebui sa tai din el, asa va elimina partea dreapta si va putea sa iti creasca cret.
Sincer, nu stiu sa iti spun anume sampoane pentru par cret, eu folosesc sampon care contine si balsam, sau alteori sampon, dupa care ma dau cu balsam (balsam de la Kallos, e foarte bun)

| YoungHomie a răspuns:

Nu sunt creata, dar si eu am avut parul ondulat si acum din cauza faptului ca mi-am uscat prea des doar cu peria parul si apoi l-am intins cu placa nu mai am bucle asa aranjate ca inainte. nu m-am interesat ce pot face in privinta asta dar ar fi bine sa iti lasi parul sa se usuce natural. sa mergi la un hair-stylist si sa intrebi. eventual daca stai sa te gandesti incearca cu o perie rotunda subtire sa iti faci bucle intr-un final vei reveni la foma initiala. am auzit multe cazuri!

| AlleAlllexandra a răspuns:

Parul,s-ar putea sa nu mai revina exact cum era inainte, dar... Ai putea sa folosesti samponul regenerat de la Gerovital, si lotiunea regeneranta cu petroleum. Preturile sunt putin cam mari, dar, sunt foarte-foarte bune. Samponul regenerat costa in jur de 15 lei, si are 120-150 ml. Iar lotiunea cu petroleum in jur de 20-25 lei, si are 200 ml aproximativ. Le poti gasi in orice farmacie. Funda? happy (Sper ca te-am ajutat)

| nimicaici explică (pentru AlleAlllexandra):

Chiar ajutaa? day dreaming

| AlleAlllexandra a răspuns (pentru nimicaici):

Da,deci chiar ajuta. Eu inca il mai folosesc. Si am un par minunat. Eu il folosesc pentru a se mentine ondulat. Si chiar se mentine. Ti-l recomand si toata inima mea. Funda? :-o3

| MyaEmy a răspuns:

Asa am patit si eu. Daca te tunzi pana la umeri parul o sa-ti se faca la loc cum era si o sa creasca foarte frumos(iti garantez suta la suta).
Sper ca te-am ajutat happy

| marrtax a răspuns:

Http://www.afroditabeautyblog.com/......curl.html. Acest link te va duce spre un sampon pentru definirea buclelor. Daca vrei din nou bucle, trebuie sa nu te mai faci cu placa, eu zic sa te speli pe cap des si eventual sa faci ceva masti hranitoare pentru par... si eu am parul cret si ma fac cu placa, dar nu foarte des.Mai folosesc si un produs pentru protejarea parului cand ma fac cu placa. Eventual poti folosi un ondulator o vreme... face bucle frumoase. Nu stiu, cam asta as putea sa iti spun, sper sa iti fiu de folos. :*
P.S. Cevaaa fuuuuunda?:>