| CurcubeuAlbNegru a întrebat:

TPU! Nu stiu ce sa mai fac, simt ca innebunesc. De la o vreme stau numai in casa, inchisa in camera mea ( ca nici de aici nu ies ), non-stop pe internet. Am pierdut contactul cu realitatea. Nu comunic cu nimeni, parintii abia daca ii vad. As vrea sa ies in oras, dar n-am prieteni. Nu mai suport sa stau inchisa aici, vreau sa ies in lume. Ma simt foarte singura! sad Ce sa fac?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EAlice a răspuns:

Este o faza prin care trecem cu totii la un moment dat, cand nimeni nu ne intelege, nu e nimeni la fel ca noi, cu care sa putem comunica asa cum vrem, si sa ne fie prieten. Stiu cum este, insa trebuie sa iti aduni fortele, si sa lasi de o parte plictiseala, oboseala si monotonia, si sa inveti sa zambesti. Cauta printre cunostinte, colegi, amici, vecini; persoane cu care simti ca ai lucruri in comun, si cu care te poti intelege. Nu poti sta langa o persoana, cu care nu ai nimic in comun, si nimic de discutat, doar de dragul de a sta cu cineva. Trebuie sa cauti si sa gasesti persoane langa care poti sa zambesti! big grin

| mikeky a răspuns:

Buna! Eu te-as sfatui sa vorbesti cu colegii, vecinii sau cu cine consideri tu ca te-ai distra si sa iesiti undeva la un suc, o plimbare ceva.Nu ai cum sa nu ai prieteni, nu ai incercat tu sa comunici cu cei din jur.