| SkaterGirl112 a întrebat:

Nu stiu cum sa-mi conving colega mea de banca sa se mute de langa mine. Chiar nu o mai suport, copiaza la fiecare test dupa mine si ma scaie in timpul orelor. Ea nu vrea sa se mute, imi zice mie sa ma mut ( stau in prima banca, nu vreau sa ma misc de acolo ) si nu stiu ce sa fac.
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Vorbeste cu diriginta ta, daca ea este care mereu copiaza si te deranjeaza atunci pe ea trebuie sa-l muta.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La un moment dat devine penibil să tot copieze și să nu-și cunoască limita bunului simț!
Vorbește cu diriginta.
Pa, pa.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Mnh...Urat din partea ei,nu de aia ca si eu copiez de numa eu si fetele din clasa de la mine suntem unite, cateodata eu invat jum. si ea jum., in fine sa trecem la subiect, spune-i dirigintei, odata ma mutat cu un prost si am chemat-o pe mama sa ma mute!
Pa, pa!
Baftahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să vorbeşti cu dirigintele şi clarificaţi problema.
Trebuie s-o mute, nu are încotro.
Te pup!