| mOnAsX a întrebat:

nu stiu la ce profil sa ma duc. uman, mate-info, stiintele naturii. mate nu prea stiu la m-i si sn se face mate multe. iar la uman nuprea imi plac limbile si romana. am avut medii destul de bune

Răspuns Câştigător
| Pufffx a răspuns:

Daca nu iti plac profilurile de uman si real du-te la unu de economiehappy acolo nu faci decat 3 de mate si 3 de romanabig grin depinde de liceu uni fac mai putine de mate si mai multe de romana.Bafta:*

3 răspunsuri:
| PuLs a răspuns:

Asa am fost si eu prima data dar tineam sa intru la mate-info pentru informatica. Am dat peste un profesor bun de matematica si daca inveti (nu mult) cat sa stii sa iei un 5 te trece foarte usor. Sunt la mate-info intensiv info si fac 4 ore de mate si 6 de info. Informatica e usoara daca iti place si o intelegi la inceput.

| deedi9 a răspuns:

Asta e si una dintre problemele mele. Totusi, eu m-am ganditit sa dau la profil real, pentru ca nu stiu la ce facultate voi vrea sa merg si nu vreau sa imi iau din sanse dand la un profil de la care am putine plecari. De la mate-info intensiv engleza poti sa dai ( cred ) la cele mai multe facultati. Daca sti ce vrei sa faci pe viitor du-te la profilul care te va ajuta mai mult.

| georgiana112 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la uman, deoarece e mult mai relaxant, si eu am avut aceasta dilema, dar sunt foarte multumita si chiar raman uimita ce prostii fac cei de la real... Si la romana nu este asa de greu.