| melittlelioness a întrebat:

o intrebare adresata in special fetelor, dar nu ma indoiesc ca as putea gasi si cativa baieti informati.
iubesc pantofii, dar unii dintre ei s.au degradat.
ideea e ca vreau sa ii reinoiesc, asa ca m.am hotarat sa le aplic sclipici ca in tutorialul acesta http://www.youtube.com/watch?v=e-Cx37Px1eQ&feature=relat ed
acum vine intrebarea. ce fel de adeziv trebuie sa folosesc, de unde il pot cumpara. si de asemenea de unde pot sa cumpar sclipici de aceiaus culoare in cantitate mare deoarece sclipici am gasit dar la tuburi mici, folosit in special pentru unghii.
funda + vot

1 răspuns:
| Vasybulan a răspuns:

Daca pantofii sunt din piele, iar gradul de degradare nu e mare, incearca sa ii cureti bine de praf cu o carpa uscata(deci fara apa), pana vor fi curati bine, iar apoi da pe ei cu ulei de masline cat mai bun(da stiu ca e foarte scump dar ce sa si faci? big grin). Repeta procedeul de cateva ori in decurs de cateva zile. Nu vor arata ca noi insa vor arata cu mult mai bine. Si nici nu va trebui sa cauti sclipici si adeziv. big grin