| YourFriend a întrebat:

pana acum am 3 intrebari la care nu am primit niciun raspuns, macar la asta sa raspundeti va rog. E o problema asa:
Asaza in ordine crescatoare fortele de tractiune ale unui automobil care se deplaseaza mai intai cu viteza de 40km/h si apoi cu 12 m/s, daca puterea dezvoltata de fortele de tractiune a fost aceeasi in ambele cazuti.
Va rog frumos, cine imi rezolva si mie problema asta are si fundita si vot happy

1 răspuns:
| Iüℓÿsca a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa transformi cei 12 m/s in km/h pentru a putea simplifica si dupa sa aplici formulele pe care le-ai invatat si care se pot aplica pentru a afla rezultatul final.