| lawtf a întrebat:

pe 26.06. 2012 am traseul(conducerea) pentru permis la Sibiu! In primul rand as vrea sa stiu daca mai este cineva care da pe data asta din sibiu? si a-2a intrebare cei care au dat deja,ii rog sa-mi spune si mie cum a fost? cum a fost politistul, traseul, ce greseli ati facut absolut totul cum sa desfasurat! pentru ca am auzit multe dar eu nu cred niciodata nimic din ce aud? de asta va intreb pe voi cei care ati fost de fata.Va rog pentru un raspuns cat mai detaliat(acela va primi FUNDOI) Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am dat in Sibiu, dar iti spun ce greseli am facut. Una singura, am trecut pe rosu la semafor. happy
Incerca sa nu ai emotii ca daca nu esti stapan pe tine asta se vede cand conduci o masina. Fii atent la ce iti spune politistul e posibil sa te puna sa intri pe interzis sau sa parchezi un nu ai voie. Uita te inainte si inainte sa faci manevra ii spui ca nu ai voie si ca o faci pe raspunderea lui.

| lawtf explică (pentru suntserios):

Ooppss cam mare greseala, dar cred ca de la emotii, nu? Bine mersi pentru tips! dar politistul iti poate pune intrebari in timpul conducerii? despre indicatoare sau asa?

| suntserios a răspuns (pentru lawtf):

Nu chiar a fost o confuzie intr o intersectie si era concentrat pe trafic si intre timp s-a facut rosul. Am luat a doua oara happy. Da iti poate pune intrebari din functionalitatea masinii si daca nu stii se penalizeaza cu 21 puncte pentru ca nu cunosti masina, ai grija, arunca un ochi pe bord pe la comenzile principale (stergatori, avarii, lumini etc)

| lawtf explică (pentru suntserios):

OK mersi mult! masina o cunosc adica comezile de la bordhappy