| juvetelee a întrebat:

Salut tuturor.

Scriu si eu aici la voi deoarece nu ma stie nimeni si am curajul sa vb deschis..treaba e ca nu stiu ce sa mai fac mai saturat de toate si de tot am 20 de ani si nu am nimic nu imi iasa nimic din ce vreau sa fac.sunt inca cu parintii vad altii la anii mei cum stau aparte de parinti si au o munca o fata o activitate ceva...in rest eu nimic nu stiu ce sa mai fac cred ca sunt intro depresie mi am dat seama de cateva luni incoace ca simt ca traiesc degeaba n-am o prietena n-am o munca o n-am o casa a mea aparte n-am nimic si simt ca imi trec zilele din ce in ce tot mai aiurea fara nimic special.nu am mai deloc incredere in mine chiar daca am incercat sa-mi gasesc o prietena o munca ceva nu mi-a iesit sunt disperat nu stiu ce sa mai fac. dati-mi va rog un sfat ca simt ca innebunesc de luni de zile imi zic ca o sa fie bine ca o sa iasa cv dar nimic chiar zici ca sunt blestemat nu mai suport sa sufar asa nu stiu ce e de facut va multumesc

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si eu sant mentinut de parinti fara gagica dar fac un voluntariat mai las cate un CV si rad din ce se poate, eu sant fanatic la drumetii cu bicicleta asa ca ti-as recomanda sa te apuci de ciclism pentru ca face bine la organism

| pietrean a răspuns:

Cred ca-ti este greu,dar de ce sa disperi? Sunt unii care au ramas fara serviciu,au familie,au rate si incearca orice ca sa treaca peste probleme. Daca tu te dai batut,acum,cand esti tanar,fara acele probleme de responsabilitate(casa,sotie, copii, rate), mai tarziu cand or sa apara fel de fel de probleme, ce o sa faci? Iar vrei sa "fugi"de responsabilitati? Si eu visez sa am o vila cu 10 camere, cu vacante in Dubai, un sot milionar si copii cu 3 facultati.Dar,asar sunt,am luptat dun greu pentru tot ce am si o sa mai lupt,deoarece acum am alte vise(dar resurse mai putine) si vreau sa-mi traiesc viata acum, frumos si in liniste,cand am mai scapat de niste "corvoade".
Tu esti tanar,ai un loc unde sa dormi,sigur cu mancarea te ajuta parintii,dar cauta un loc de munca cat de cat,chiar cu un minim pe economie,apoi poate incet incet, o sa pleci in gazda, poate o sa-ti gasesti jumatatea cu care o sa imparti si necazurile si bucuriile(dar o sa fiti doi!). Cunosc persoane care au si facultate, care au ramas fara servici, dar cu rate la banca si datorii la intretinere, mari.....si au aproape 40 de ani! Incearca sa supravietuiasca, putin deprimati, fara vise, dar cu speranta in viitor.Si iata ca incet, incet, se descurca.
Capul sus, ca ce naiba, ESTI BARBAT si tanar si cred ca si frumos si destept!(Si se mai spune ca muierile sunt sexul slab!)

| juvetelee explică (pentru pietrean):

Doamne ce frumos spui iti multumesc mult pentru cuvintele tale si timpul tau pierdut
m-ai facut sa ma simt mult mai usurat

Răspuns utilizator avertizat
| TnCristinaa a răspuns:

Nu iti mai face griji in privintele astea...asteptarea are un rost.tu incearca in continuare. odata si odata iese ceva