| Usgs a întrebat:

poti face apendicita daca mananci seminte de pepene rosu?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că nu!
De ce ai vrea să ți se întâmple asta?

| Sofer a răspuns:

Cică ar fi mit ca poți face apendicita. Nu faci apendicita dacă inghiti semințele.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Apenticita se datoreaza altor cauze. Nu este negat faptul ca aparitia se poate datora si ingurgitarii unor produse pe care stomacul nu le digera, dar principala cauza este alta.

| Reghqen a răspuns:

Da, nu e bine să mănânci sămburi, semințe în majoritatea cazurilor astea provocă apendicita.
Eu am avut, am fost operat și era să mor ca am stat o grămadă de ore acolo.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Reghqen):

Ai stat mult deoarece ai avut apendicita acuta cu peritonita si ai mers la medic tarziu. Trebuia curatat intestinul. Eu am facut operatia in clasa a 5-a. Am avut peritonita si am avut tub de scurgere 7 zile. Dar am iesit din spital a treia zi dupa operatie.

| Reghqen a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, ai dreptate, trebuia să ma duc mai devreme. Eu după operație mi se pare ca am stat și cam două săptămâni, era gravă rau situația.

| Usgs explică:

(Apendicita) scrisesem gresit