| Canndii a întrebat:

Buna TPU
Prietena mea cea mai buna are niste "probleme"
Anul trecut auzea niste sunete prin curte, si I se parea ca cineva o striga, se ducea si nu era nimeni. Dupa ce a spus mamei sale, aceasta a dat cu apa sfintita si tamaie in locul cupricina si a trecut.
Dar de o luna, imi spune ca viseaza foarte urat, oameni spanzurati, prieteni spanzurati, cadavre, iar azi pe cand vorbeam la telefon (acum 2 ore) s-a auzit in sunet foarte ciudat, ea s-a dus sa verifice si nu era nimic.
Fiind singura acasa si foarte speriata, la fel ca si mine, ea s-a dus sa doarma si am continuat sa vorbim, IAR EU ACUM MA UIT LA EA CUM DOARME rolling on the floor Ce ar trebui sa fac in acest moment? E foarte transpirata si dupa cum se vede agitata, sa o trezesc? Si ce naiba e cu acele vise? Mentionez ca in fiecare seara viseaza asa...

Răspuns Câştigător
| DumitruS a răspuns:

Sa mearga la un psiholog.

Visele sunt generate de subconstient si probabil in subconstientul ei sunt niste probleme care o duc in zona asta. O teama de ceva, ceva in genul asta.

| Canndii explică (pentru DumitruS):

S-a certat cu iubitul, acesta o ignora si in loc sa se intalneasca cu ea se duce cu prietenii lui, pentru a vedea o anumita fata, ce e prietena cu prietena mea, intr-un fel iubitul prietenei mele o inseala pe prietena mea cu prietena prietenei mele. (nu stiu daca are sens)

| DumitruS a răspuns (pentru Canndii):

Oh ***, are sens dupa ce citesti a doua oara. laughing

Urat, ce sa zic. In cazul asta, pe langa psiholog, ar putea sa iasa si ea cu un baiat, pentru ca o chestie, se cam uita cu o alta chestie.

5 răspunsuri:
| FrateleTedur a răspuns:

Un ritual de purificare simplu. 5lumanari, creta sau orice altceva poate scrie, si o bucata de carton sau ceva pe care poti scrie. Sa fie suficient de mare cat sa poata sta o persoana turceste pe ea. Dupa apusul soarelui desenati o pentagrama in 5 colturi si incercuiti-o. In ciuda credintei populare ca pentagrama reprezinta diavolul, ea este cu adevarat un simbol incredibil de puternic folosit de preotii crestini tempuri, alaturi de crucifix si steaua lui David. Pune cate o lumanare in fiecare din cele 5 colturi ale pentagramei si aprindele. De preferat e sa pui sare la toate usile si ferestrele din camera. O linie frumoasa si continua fara intreruperi. Astefel, orice energie negativa si impura nu va putea trece si nici iesi din camera. O sa aveti un fel de sanctuar acolo. Puneti prietena in mijlocul pentagramei, doar dupa ca au fost aprinse toate lumanarile. Incercuieste bucata din carton cu sare. Aseaza-te langa ea si rugativa impreuna. Orice rugaciune stiti, dar sa fie cu simt de raspundere. Sa va concentrati pe ceea ce spuneti. Iar la final, in loc de in numele tatalui si al fiului etc. spuneti *et in nomen autem Cristo, et Filius, et Spiritus Sanctus, amen.*
Stinge lumanarile pe rand. Strange sarea de la usi si geamuri, dar nu cea din jurul cartonului. Prietena ta sa se dea la o parte fara sa strice cercul de sare, apoi ia cartonul cu tot cu sare, in timp ce cercul este inca format si scoate-l undeva afara. Lasa vantul sa bata sarea si, odata cu ea, energiile negative. Gata. Daca cumva continua sa viseze mortii si sa auda chestii recomand un preot SPECIALIZAT pe asa ceva, nu orice amarat de la o biserica din colt. Astea nu sunt probleme mentale, sunt energii si chestii rele, care trebuie distruse. Daca nu credeti in asa ceva, pur si simplu faceti asta din distractie. Cine stie? Poate chiar o sa va ajute big grin

| DumitruS a răspuns (pentru FrateleTedur):

Si apoi aduci o capra, ii tai gatul, ii dai prietenei pe fata cu sangele ei, o acoperi in pene de cocos negru si o violezi cu o lumanare. Asa e restul, nu? wtf.

| FrateleTedur a răspuns (pentru DumitruS):

Neah, ala e un ritual ce contribuie si favorizeaza posedarea demonica.