| VampyYuki a întrebat:

BUNA, TPU! Voiam sa va-ntreb: voi va simtiti cumva atrasi de lucrurile morbide? laughing Adica nu stiu, pur si simplu ador sa ma plimb prin cimitire. Nu stiu de ce. Imi place sa explorez cimitirele. M-as putea plimba ore-n sir printre pietrele mormintelor si printre cavouri, etc. Nu ma consider satanista (desi lumea ma striga asa), dar ma atrag locurile sau lucrurile care fac oarecum legatura cu moartea. Gen case parasite, cimitire, locuri in care s-au petrecut diverse accidente, spitale vechi, etc. Imi plac chestiile intunecate, lucrurile de culoare neagra, rosie, albastra si verde. In special combinatia rosu-negru. Ador intunericul; cel mai comfortabil ma simt atunci cand stau si lancezesc pe pat ore-n sir cu lumina stinsa, ascultand muzica. Mentionez ca nu-mi plac manelele sau muzica comerciala si nici nu sunt vreun fel de EMO retardata care-si taie venele in baie (sau mai bine zis zgarie pielea cu o lama veche, pentru ca un asa-zis 'emo' nu va fi niciodata in stare sa-si cresteze carnea cu adevarat). Uneori am ganduri sinucigase dar nu am suficient curaj incat sa-mi pun 'planul in aplicare'. Simt o oarecare vinovatie in momentul ala si ma dau batuta. Cel mai mult ma fascineaza stiinta si limbile straine, iar recent am inceput sa citesc despre cazurile acelea referitoare la moartea cerebrala/clinica, coma, etc. Nici nu-mi mai aduc aminte cum mi-a venit ideea asta, cred ca m-am trezit cu ideea asta in cap azi-dimineata si am inceput sa cercetez problema. Mi se-ntampla uneori sa visez anumite lucruri care, in mod normal, ar speria pe oricine. Vise legate, din nou, de moarte, sange, cadavre, etc. Si in momentul in care ma trezesc nu ma trezesc speriata sau agitata. Parca savurez sentimentul de dupa si imi pare rau ca visul s-a-ntrerupt si incerc sa ma culc la loc ca sa visez din nou, dar, evident, asta nu se-ntampla pentru ca in momentul in care pun capul pe perna adorm in secunda 2 si visez doar floricele. Desi nu pot sa-mi spun ca-mi displac culorile sau florile. Imi plac. Doar ca nu la fel de mult ca lucrurile mai sus mentionate. Natura moarta ma fascineaza intru totul. Imi confera un sentiment de liniste. Asadar: e ceva in neregula cu mine? thinking

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Nu e absolut nimic in neregula cu tine. Fiecare are propriile placeri. Si mie imi place foarte mult sa ascult rock, e sigurul gen de muzica care ma linisteste. De fiecare data cand sunt suparata sau ma cert cu cineva am ganduri sinucigase dar imi este foarte frica sa le pun in aplicare si chiar ma atrage foarte mult paranormalul. Tot ce este legat de viata de dincolo, ce se intampla dupa moarte si chestii de genu si imi place foarte mult sa desenez doar in alb-negru si de imbracaminte nu mai zic, aproape toata garderoba mea este neagralaughing. Deci nu e nimic in neregula cu tine. Fiecare are propriile inclinatii si atractii.

4 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Du-te la un psiholog!
Părinții tăi ce părere au despre "plăcerea ta morbidă?

| andreeadenisa22 a răspuns:

Ce-ar fi dacă i-ai spune "Adio" diavolilor din tine și ai mai trece pe la Biserică, pe mine chiar mă înfiori, și bănuiesc [,] că și pe cei din jurul tău.
Ai grijă, să nu te sinucizi, sau mai rău să omori pe altcineva.
Baftă!

| VampyYuki explică (pentru andreeadenisa22):

Serios? Sa mai trec pe la biserica? Tu de ateism ai auzit? Nu ti-am cerut un sfat cu privire la credinta sau mai bine zis la necredinta mea. Te inspaimant? Asta e problema ta. Ma rog. Daca ai de gand sa-mi dai un raspuns referitor tot la religie si crestinism, mai bine nu-mi raspunde. Sincer. Nu suport crestinii. Sunt josnici.

| Sashavalentine a răspuns:

Si eu am niste pasiuni ciudate. Imi plac chestiile paranormale, disparitii misterioase, Triunghiul Bermudelor, fantome, paduri bantuite, case vechi... ma fascineaza laughing). Esti normala. tongue