| Jojiza a întrebat:

Problema este urmatoarea, o prietena de-a mea a fost violata de trei baieti acum 2-3 zile si a depus plangere abia astazi, au venit cei de la politie si mi-au luat declaratie si mie pentru ca inainte sa se intample necazul eu eram cu ea si apoi ea a plecat. Eu am zis ce stiam de la ea, acum mi-e frica sa nu se ia respectivii de mine. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Foarte bine ca ti-au luat si tie declaratie si ca ai putut sa iti sustii prietena. Cred ca si daca erai tu in locul ei, si ea facea la fel. Este bine ca macar a anchetat politia cazul, ca doar e Romania, si nu e obligatoriu. Stai linistita, ca se va discuta drastic in legatura cu acesti viol, si vor fii sanctionati si nu te vor viola si pe tine.
Semnaleaza-ti parintii sau politia daca se ia careva de tine.
Ai grija si bafta!

| motan444 a răspuns:

Fii tare nu au ce sa iti faca nemernici trebuie pedepsiti sustine-o pe prieetena ta gandeste-te ca doamne fereste puteai sa fii tu in locul ei astfel de jigodii trebuie sa putrezeasca in inchisoare
Nu ai de ce sa te temi daca te ameninta suni la politie imediat ca ii rezolva aia