| carm3nn a întrebat:

Puteti sa ma ajutati cu cateva idei pentru a inveseli o prietena ce s-a despartit recent de iubitul ei dupa 7 luni de relatie? FUNDA!
PS:din pacate nu suntem in acelasi oras asa ca nu pot face imposibilul...

Răspuns Câştigător
| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Poti incerca : - fa-o sa rada, - pentru o zi las-o sa planga oricum nu o vei putea opri, -spune-i sa-l stearga din viata ei, - lasa-o sa-si exprime supararea ( sa-ti povesteasca sa scrie pe blog jural ) - spune-i sa-si faca ordine in ganduri - zii ca ce a fost mai greu a trecut - spune-i sa organizeze o iesire cu prietenele ei - spune-i sa iasa din aceasta rutina de tristete - sa-si faca un profil pe o retea de socializare. Acumdupa ce i-ai zis aceste lucruri spune-i sa sarbatoreasca succescul! love struck

| carm3nn explică (pentru Andreutza016):

Mda...cam asta am facut.E ciudat ai spus totul de parca ai fi stiut exact ceea ce s-a intamplat.laughing Oricum azi am vorbit cu ea si e mai bine, cred ca o sa-i treaca.Mersi mult pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| florin193 a răspuns:

Hmm. cam greu sa faci asa ceva dar poti incerca, adica o poti incuraja. spune-i ca la un momentdat o sa intalneasca pe cineva care sa o aprecieze si sa o iubeasca cu adevarat. sun-o si vorbeste cu ea si incearca sa o faci sa uite de suparare, incearca sa o faci sa rada chiar daca este greu, conteaza foarte mult sa comunici cu cineva apropiat in astfel de situatii
off. am fost in situatia asta de curand si cateva zile am fost terminat si nu mi-am revenit cat de cat pana nu m-a ajutat o prietena. conteaza fiecare incurajare, cat de mica ar fi eawinking
succes!

| oanaelena95 a răspuns:

In primul` rand fi alaturi de ea si ascult-o. Daca sunteti prietene adevarate Las-o sa vorbeasca si sa spuna ce o apasa fi alaturi de ea chiar daca nu sunteti aproape. Sunt intr-o situatie mult mai urata decat a ei dar e nasol ca eu am vazut ca nu mai am prietene ceea ce e foarte important! Asa ca din proprie experienta iti spun ca e foarte important sa stii ca ai pe cineva care te asculta si te sustine.Multa bafta!:*:*:*