| carinutza25dragutza a întrebat:

TPU.
Recent am aflat de o tabara la care imi doresc foarte mult sa merg. Problema insa este ca parintii zic ca o sa mai vorbim etc. Dar vreau sa merg in tabara aia, mai ales ca vin o groaza de colegi de la mine din clasa...
Puteti sa-mi dati cateva sfaturi/sugestii ca sa-i pot convinge sa ma lase in tabara.
(mentionari : 1. Am mai fost in tabere inainte 2. Parintii isi permit sa achite tabara)

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ai fost cuminte? laughing

incearca sa faci niste compromisuri gen sa inveti mai mult, sau sa ii ajuti la treburi. si sa le faci pe bune

| gabytzzaLOVE a răspuns:

Fale o surpriza cu o cina sau ceva de genul ori daca nu merge te pui in genunchi si ii rogi

| AndreeaAndre29 a răspuns:

Spune-le ca daca te lasa in tabara le promiti ca o sa iei note mai bune la scoala! Da-mi fundita te rog!

| carinutza25dragutza explică (pentru AndreeaAndre29):

N-am luat nicio nota mai mica de 10 pana acum, deci nu prea m-ar ajuta asta... Sorry sad