| NoNameasdod a întrebat:

Recent mi-am facut un nou cont de facebook,deoarece pe cel vechi aveam ff multe persoane pe care nu le cunosteam si am zis sa imi fac unul nou.
Astazi cand am vrut sa intru pe el imi spunea ca,contul este fals,adica mi-a aparut asta : Please Verify Your Identity

It looks like your account might not be real. Facebook is a community where people share and interact using their real identities.
Facebook does not allow accounts that:

Pretend to be someone else

Use a fake name

Don't represent a real person
In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure.

straight face. Intrebarea e : Aveti vreo metoda rapida si usoara sa-l recuperez? si De ce imi spune ca am nume FAKE, sau mai stiu eu ce?.
As putea sa sterg contul daca sunt blocata? (precizez ca mai am cont pe un site, acolo fiind inregistrata cu FB-ul. )
Daca da, cum? [Sa-l sterg de tot. ].
DAU FUNDA - URGENT

Răspuns Câştigător
| DaniConstantin a răspuns:

Poate contul vechi si contul nou sunt inregistrate cu acelasi nume si contin aceleasi poze, drept urmare cel de-al doilea poate fi considerat un fals. Incearca sa schimbi numele!