| edoppler a întrebat:

TPU! Recent mi-am luat un laptop si uneori nu imi merge internetul (pe wireless). Se conecteaza la net, dar scrie "Fara acces internet". La fel face si in cazul modemului de net Vodafone. Pe telefon si pe celalalt laptop merge internetul, dar pe cel nou uneori nu. Care e motivul?

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

1. Cand se conecteaza, nu apare o casuta in care sa alegi ce fel de retea este? Daca da, trebuie sa dai intai pe una de acolo ca sa mearga (ca aici http://0.tqn.com/......ation.gif)

2. Prin cablu merge? Sunt instalate corect driverele de wireless?

| ionel2013 a răspuns:

Verifica de fiecare data daca e pornit wireless-ul, si cand e pornit si nu se conecteaza, in dreapta jos langa volum, ai o pictograma in care iti arata conexiunile disponibile, selecteaza una de acolo daca nu e selectata. Daca nici asa nu merge sunt probleme la driver si trebuie updatat.Am fost de ajutor? funda.