| millar a întrebat:

Buna TPU revin cu noi întrebări despre diete o să vă spun cate ceva despre mine am 15 ani jumate 1, 50 metri cam așa și 59 de kg am slăbit in vara cu o dieta drastica 3 kg și după aproximativ 7 luni am inceput sa adaug acele kg din nou as vrea să țin o dieta bazata pe urzici gen tocăniță de urzici și ceai de urzici am citit un articol și să mă apuc și de sport și as vrea sa va întreb dacă ați auzit pe cineva că a ținut aceasta dieta sau ce părere aveți despre ea ( vreau motivați și sprijin din partea vroastra)
Cate kg credeți că o să slăbesc daca o țin o luna?

1 răspuns:
| Vinsieu a răspuns:

Nu trebuie sa tii o dieta drastica. Altfel, vei depune tot inapoi dupa ce opresti dieta. Si nu exista un aliment minune. Maninca in cantitati mai mici (eventual impartita in 5 mese) si fa sport.
Urzicile sunt bune in aportul de fier.