| ElenaaaAdina a întrebat:

rog seriozitate.
Am 13 ani și as vrea sa încep sa lucrez din luna iunie, dar nu stiu ce...
Aveți idee ce as putea lucra la 13 ani? De preferat prin Eforie Sud deoarece eu sunt din Tuzla. Nu zic ca n-am bani, dar daca vreau să-mi cumpăr ceva, trebuie sa încep sa vorbesc cu mama pentru ce îmi trebuie, si multe alte explicații... va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| PRD98 a răspuns:

In primul rand sunt fascinat ca la varsta ta iti doresti sa faci un ban cinstit, bravo, putini ca tine. Eu iti recomand sa te duci la un magazin si sa te bagi sa aranjezi marfa pe un raion, de asemenea in constructii nu prea ai sanse doar daca ai un fizic puternic, cel mai bine poti lucra la un magazin mic unde nu se cere efort prea mare cu program lejer (mai aduci un bax de apa, bax de bere etc) mai dai cu mopul pe aici pe acolo si iti vine banul.

| ElenaaaAdina explică (pentru PRD98):

Ai dreptate, stiu ca nu prea se găsește, mai ales pentru fete, băieții poate găsesc, dar fiind fata...

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

In afara dse ziler nu te angajeaza nimeni altcumva.

| tal4556 a răspuns:

Nu poti sa lucrezi, am incercat. Poate la vecini sa maturi, sa stergi praful

| Elyiela a răspuns:

Slabe sanse sa te angajezi la 13 ani. Eu m-am angajat la McDonalds vara trecuta si aveam 15 ani, ei deja nu erau siguri daca sa ma ia sau nu cand s-au uitat pe CV si au vazut varsta. Oricum, ai nevoie clar de acordul parintilor.
Sanse minime chiar şi aşa.