| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi pun piercing in buza de jos, dar am si aparat dentar(si sus si jos). Dentista mea e cretina si nu imi zice nimic si la salon m-au pus s-o intreb pe ea.
Afecteaza cu ceva piercingul dintii, ca stiu ca la inceput o sa fie un pierce cu bara mai lunga.
Mersi anticipat big grin

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Depinde. Un piercing prost ales sau prost executat, poate intra in conflict cu aparatul tau dentar pentru ca incomodeaza anumite miscari naturale ale procesului de vorbire si creeaza tensiuni musculare la nivel maxilar si mandibular. Daca te exemplu aparatul tau dentar impinge dintele X in pozitia Y, iar de fiecare data cand vorbesti, din cauza piercingului incomod sau pus aiurea, impingi dintele X inapoi sau in cu totul alta pozitie, atunci nu ajungi nicaieri.Ai putea sa mai ai rabdare cu piercingul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dentista ta nu poate fi cretină, nu poate comunica cu tine! Este o persoană care are studii superioare și are cunoștințe mai multe decât tine. Nu este bine să jignești pe nimeni!

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

E cretina ca nu vrea sa imi raspunda, stiu ca are studii superioare?