| Buuff a întrebat:

Buna TPU sper ca aveti timp sa cititi. funda, va roooooooooog: am 14 ani si sunt din bucuresti trec clasa a-8-a in toamna. in ultima vreme nu ma simt deloc bine.simt ca toata lumea mi se rastoarna in cap. acum o luna am fost foarte grav tradata de cea mai buna prietena. acum sunt prietena foarte buna cu un baiat. dar in ultima vreme se departeaza si el de mine(oricum e mai mare si cred ca il plac thinking). in jurul meu sunt numai prosti si cocalari care se uita numai la tate si la cur (ceea ce eu nu am pentru ca de abia de acu am inceput sa ma dezvolt.cu mama si cu tata nu m mai inteleg. prieteni adevarati nu pot sa zic ca mai am pentru ca toti sunt rai si barfitori. imi place foarte mult sa stau singura acasa. ma cam inchid in mine tinanad cont ca aveam tupeu si eram cea mai populara in toate grupurile... ce credeti ca se-ntampla cu mine.va rog ajutor :X:X:X

Răspuns Câştigător
| ecstasy a răspuns:

Hei,calmeaza-te happy.As minti daca as spune ca e "varsta", deoarece cu asemenea probleme ne infruntam pe tot parcursul vietii.Bun, sa incep asa:
1-Parintii:-vezi ce ii nemultumeste, incearca sa faci o schimbare.
2-Prieteniiwaveei,nu te ingramadi sa iti faci prieteni de genul cataveicii(haina cu 2 fete). Alege-ti cativa prieteni, cu care sa faci aproape tot happy
3-Tupeul:-ehh,e doar o depresie.Gandeste pozitiv,fa ceva ce sa iti placa,refa-ti imaginea de sine,nu crede ca esti slaba.(Sau,daca ai vreun cos, sau nu stiu ce, nu crede ca esti urata sau alte chestii)

Nu se sfarseste lumea din cauza unor dificultati.Fruntea sus si spatele drept! big grin

1 răspuns:
| emokyda98 a răspuns:

Incepi sa te maturizezi si sa fi mai selectiva in ceea ce priveste prietenii