| Leo94 a întrebat:

Bună TPU, spuneti-mi si mie cam in ce constă frecventa redusă dacă vreau să mă inscriu la liceu să-mi termin 12 clase.

1 răspuns:
| Dishka a răspuns:

Frecventa redusă inseamna sa frecventezi liceul foarte rar, și de obicei in cazul examenelor/testelor, iti înveți materia acasa si te prezinți doar la test, pentru note, pentru a trece anul. Însă eu am auzit de frecventa redusă doar in cazul universităților sau al facultăților, nu si de liceu, dar poate liceul pe care vrei sa il urmezi are. Numai bine!