| Mihaelaionita06 a întrebat:

Salutare tuturor. Va rog sa ma ajutați și pe mine. Eu am 20 de ani, am avut probleme financiare si altele pana la vârsta asta și nu am putut merge la un liceu sa îmi termin studiile. Eu am 8 clase și as vrea sa ma înscriu la liceu. Nu ma pot înscrie la liceu de zi normal? Sau un liceu in care pot face 4 ani și nu 5 ca la seral sau frecventa redusa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul "A doua sansa" este numai pentru gimnaziu (cl.V-VIII), nu si pentru liceu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti inscrie la forma cu frecventa la zi, deoarece ai depasit cu mai mult de 3 ani varsta clasei a IX-a.
In schimb te poti inscrie la seral sau cu frecventa redusa, la ambele se fac 5 clase de liceu.

| Mihaelaionita06 explică (pentru Ioandelasal):

Am auzit de programul "a doua șansa" unde se fac 4 ani de liceu. crezi ca ma pot înscrie dacă am deja absolvite cele 8 clase?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mihaelaionita06):

Programul "A doua sansa" este numai pentru gimnaziu (cl.V-VIII), nu si pentru liceu.