| d3javw a întrebat:

Stiti vreo solutie sa nu mai petrec atat de mult timp in fata pc-ului? stau toata ziua..si m-am c-am saturat de el pur si simplu in ultimi ani am stat mai mult pe pc si nu gasesc inca ceva sa ma motiveze cu adevarat sa renunt si sa,, traiesc cu adevarat"

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Fa sport. Intra intr-o relatie cu o persoana de sex opus. Fa-ti prieteni. Ocupa-te de scoala, o sa-ti foloseasca. Gaseste-ti un hobby.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să citeşti o carte. Ştiu că la început ţi se va părea plictisitor, dar te asigur că mai târziu va da roade. Lectura poate deveni cel mai plăcut mod în care să-ţi petreci timpul, fără a-l irosi. Dacă nu se prinde pofta cititului de tine, atunci dă-i frâu liber imaginaţiei şi scrie tu ceva. Poţi juca şah sau un joc care necesită o gândire logică, care să-ţi pună la contribuţie mintea, îndemânarea, perspicacitatea. Găseşte-ţi activităţi şi în aer liber. Aleargă sau ieşi cu prietenii la un suc, să vezi un film.
Există atâtea feluri în care te poţi bucura de viaţă, fără PC.