| andreeadeea34568 a întrebat:

Stiu ca o sa credeți ca spun numai tâmpenii dar chiar am nevoie de ajutor.O sa va povestesc pe scurt.In urma cu un an și putin m-am mutat in Germania deoarece părinții și-au găsit de munca aici.M-am transferat la școala și m-au dat cu un an înapoi și am repetat încă o data clasa a 6-a.Nu a fost ușor,țara noua,limba noua, școala noua și prieteni noi.La început a fost totul ok dar după au început sa își bată joc de mine colegi...mă făceau in toate felurile și mă bârfeau pe la spate, am ajuns la director deoarece deja nu mai rezistam dar, nimic nu s-a schimbat .......Am luat vacanta de vara totul bine și frumos pana am început iar școala și acum am început sa fiu înjurată in fata de copii care nu sunt din clasa mea. Efectiv văd privirile lor și comportamentul lor fata de mine.Simt ca nu mai pot.Am început sa plâng in băile școlii si acasă noaptea fără sa afle nimeni deoarece mama îmi zice ca trebuie sa nu mai bag in seamă, dar nu pot... poate e ușor de zis dar e greu de făcut.Un sfat ceva va rog!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci efortul să reziști. Acolo tatăl tău are un loc de muncă. Să găsești cel puțin un copil cu care să te înțelegi, și prin acela să faci pe ceilalți să își schimbe atitudinea.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu mama ta despre problemele pe care le ai la școală.

| andreeadeea34568 explică (pentru Andreeush):

Am vorbit...ea este de acord sa plecam in România și eu as vrea dar nu vrea tata ....de aseară plâng încontinuu pentru ca nu mai suport

| FreddieM a răspuns:

Sunt curios daca acei colegi rai sunt localnici sau tot emigranti ca tine, apoi as concluziona un raspuns pentru tine.

| sunt0anonima a răspuns:

Poate ca pare greu,dar nu ii mai sculat, o sa vezi ca daca încerci, o sa reușești cu timpul sa scapi de ei, nu ii baga pur si simplu in seama, fa te ca nu ii auzi
Dar pe ce motive te barfesc?