| nojukebx a întrebat:

Buna tpu..sunt antisociala nu am prieteni deoarece toti stau cu mine doar pe interes iar cei din jur sunt cu drogurile chiar de la o varsta minora. sunt mereu melancolica deoarece vad pe toti cum se distreaza iar eu stau inchisa in propria mea lume. Cine se mai regaseste in situatia mea? va rog sa imi dati si cateva sfaturi cum as putea sa trec peste problema asta. Nu vreau sfaturi "iesi pe afara, fa-ti prieteni si discuta cu ei" sau chestii de genu' va roooooooooog mult. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Doar accepta-te.
Nici eu nu suport sa vorbesc prea mult.
Am avut ceva probleme cu asta la inceput dar dupa m-am acceptat, chiar mai mult:atunci cand sunt inconjurat de lume, ma enervez,

Chiar nu ma intereseaza cat se distreaza cei din jurul meu si nici pe tine nu trebuie sa te intereseze.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ești de apreciat ca vrei sa ai prieteni buni și ca nu îți plac oamenii care nu sunt sinceri. Nu e ușor sa găsești un prieten adevărat, dar nici imposibil. Unerori trebuie sa fii atentă la persoanele care poate chiar sunt mai mari sau mai mici decât tine, dar care au un caracter nobil. Este important sa găsești un prieten adevărat care iubește oricând, iar în necaz ajunge ca un frate.

| ImSnow a răspuns:

Stiu cum e, dar am ajuns sa realizez ce conteaza pentru mine si am inceput sa ma accept. Ar trebui sa vezi si partea plina a paharului ca sa nu ajungi la depresie.

| nojukebx explică (pentru ImSnow):

Multumesc pentru sfat. Ce zici, ai vrea sa ne cunoastem? Daca vrei imi dai Facebook-ul tau. happy