| Nuconteaza_2781 a întrebat:

Spun cu rusine ca nu am prieteni. straight face I mean toti care i-am avut sau dovedit a fii falsi [stateau cu mine doar pentru situatia mea materiala]. Nu am avut niciodata un prieten, stiu ca am timp dar alte fete la varsta mea undele s-au si culcat cu eii. Bine eu na-s vrea asta, dar niciodata n-am avut noroc la prieteni/amici.Cu colegii ma inteleg bine dar nu asa de bine incat sa ies cu ei si plus ca stau in alt cartier.Stau inchisa in casa ca o proasta straight face. Ma ajutati cu sfaturi?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu rusine?thinking
De ce? Nu esti pregatita pentru a avea prieteni.Trebuie sa oferi intai si apoi sa te astepti sa primesti.Nu bani.Chiar daca ti s-a spus ca sunt totul in viata, in piesa asta ei au rolul sa iti atraga elemente negative
Baietii sunt peste tot.Conteaza sa stii sa deosebesti pe cel bun de cel rau.Nu te pacali, crezand ca poti schimba raul. Oamenii nu se schimba niciodata cu adevarat in esenta

| Doddel a răspuns:

Ce sfat sa-ti dau, o sa-ti gasesti pana la urma.

| DarkRose a răspuns:

Inainte ma aflam si eu in situatia ta, dar am incercat sa imi aleg prieteni ca mine- in sensul ca ascultam aceeasi muzica, avem interese comune etc.- poate tu ti.ai ales prietenii gresiti, ceea ce aproape toti facem aceasta tampita greseala. Fii mai pozitiva In privinta iubitilor.nu cred ca, daca fetele din jurul tau au iubiti trebuie sa ai si tu, poate tu esti o fata mai rafinata si nu sari in bratele primului baiat care iti pune mana pe. si pe. alea sunt mai ''usuratice'', de ex eu asa sunt. Cand o sa gasesc baiatul pe placul meu o sa incerc sa il prind, recunosc ca si eu sufar din cauza asta, adica imi place de un coleg si. este o dragoste neimpartasita, ceea ce este groaznic de dureros, whatever this is another fu**ing story tht i wanna forgetstraight face Sa revenim la subiect: te sfatuiesc sa fii mai receptiva, mai fericita, mai comunicativa, mai sociabila si deschisa unor noi prieteniitongue Sper ca nu te.am plictisit.

| deneesh a răspuns:

Tocmai alege-ti o colega sau coleg care iti pare tie de treaba
vorbiti, imprieteniti-va si apoi iesiti impreuna poate chiar cu grupul ei de prieteni eu asa am facut si a functionat
mi-am facut in vara asta mai multi prieteni decat ma asteptam deci a functionat