| Matei4 a întrebat:

sunt baiat am 13 ani jumatate si nu am prietena. E normal? Daca da de la ce varsta ar trebui sa ma ingrijorez ca nu am prietena

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Voi copii de azi aveti o mentalitate ciudata.
Cand aveam eu 13 ani si vorbeam cu un baiat eram privita crucis si mai nu se arunca dupa mine cu pietre si acum voi va plangeti ca trebuie sa fiti vazuti cu cati mai multi/multe.
Pe la 16 ani asa ai putea avea o relatie din asta adolescentina cu iesiri la suc sau cinema.De la 18 in colo relatii serioase.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i normal!
La varsta asta abia iti faci prieteni baitei si ulterior apar si fetitele.

| devilshelp a răspuns:

E normal. Majoritatea incep sa formeze cupluri de la 13-14 ani, ai timp sa iti gasesti pana la 18 ani si chiar si mai incolo

| AwGenetix a răspuns:

Ce-ai putea face tu cu ea la 13 ani? nimic. deci e normal ca nu ai o prietena.

| Matei4 explică (pentru AwGenetix):

Si de la ce varsta trebuie sa ma ingrijorez ca nu am prietena(daca nu o sa am atunci)

| AC4S4 a răspuns (pentru Matei4):

Cam la ce varsta vrei sa te casatoresti? Daca nu e nimic serios, de ce ai vrea sa ai o iubita? Numai asa pentru ca toti au?

| AwGenetix a răspuns:

E simplu mestere. orice fata vrea un baiat mai mare cu cel putin 2-3 ani decat ea. daca exista una care sa nu vrea asta, fie e prea grasa si accepta orice, fie e dusa cu pluta temporar.

plecand de la ideea asta de baza, fata care s-ar uita la tine are undeva la 10 ani. ti se pare tie firesc oare ca o fata la 10 ani sa-si doreasca gajik? o fata in general se gandeste sa aiba prieten pe la 15 ani, deci tu.o sa-ti gasesti pe la 16-17 cel mai devreme. pana atunci.ia si mananca sa cresti.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Da eu ca am aproape 18, ce sa mai zic?

| Cozmo23 a răspuns:

La varsta de 13 ani experimentarea unor relatii este doar o alergere.La aceasta varsta este folositor sa ai o relatie pentru ca te face sa iti satisfaci ce nevoi hormonale ai adica frustrarea pe care tkti am avut.o si pe langa asta ploblemele pe care le poti avea in aceasta relatie sa te faca sa iti schimbi felul de a gandi. Daca nu ai iubita acum nu este delic grav pentru ca este doar o alegere insa mai tarziu aduca la 14 ani cand ai si examenul este putin probabil sa poti sa iti mai faci una. Sfatul meu este sa profiti de acum de timpul pe care il ai la ceva ce iti place foarte mult, daca iti place de o fata si vrei sa iti dedici timp ei fa-o cat timp te ajuta pe tine acest lucru