| igrec005 a întrebat:

Sunt certata cu una din cele mai bune prietene ale mele. Ea s-a supara ep mine din cauza ca am mintit-o. Si e adevarat. Eu eram la o colega (alta prietena buna) si m-a sunat sa ma intrebe unde sunt si daca ies la plimbare. Eu i-am spus ca nu ies ca nu am chef de plimbare, iar pesa 10 minute asa a venit o alta fata sa ne ia la plimbare si eu am uitat sa o sun pe fata care s-a suparat. A doua zi dupa cearta ne -am impacat. Peste o zi dupa impacare am vorbit al telefon si mi-a zis sa o sun cand plec de acasa, ca sa plece si ea si sa ne intalnim pe drum. Imediat dupa ce am vorbit cu ea la telefon, a venit mama mea de la munca si a spus sa ma duca la scoala cu masina si eu iar am uitat sa o sun sa ii zic sa nu mai vine inspre mine. Dupa ce am ajuns la magazin (sa imi iau pachet pentru scoala) ma suna din nou sa ma intrebe unde sunt iar eu i-am sps ca sunt cu niste colege (si i-am spus adevarul) i-ar cand am ajuns la magazin a zis si era suparata ca iar am mintit-o. Eu ce sa fac acum? Ce sa ii zic ca nu vrea sa ma asculte deloc.

2 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Sa recunosti ca ai gresit si sa iti ceri scuze

| Iulia513 a răspuns:

Pay spune-i ca iti pare foarte rau ca ai uitat so suni si ultima oara ai zis adevaru si daca ti.e prietena buna o sa te ierte si de data asta. oricum trebuie sa mai astepti un pic sa.i treaca supararea si sa ti cont de sentimentele ei de exemplu acum se simte prost pentru asta. oricum prietenii buni isi iarta gresilile unui altuia :-J