| AlexPanda123 a întrebat:

Sunt clasa 8-a și peste o săptămână și ceva am simulările, luni romana, marți la mate.La mate sunt relativ liniștit pentru ca am făcut pregătire, dar la romana....nu am învățat nimic pentru ca m-am axat pe mate(chiar dacă vreau sa dau pe filo)chiar nu știu cum sa ma organizez sa învăț într-o săptămână și ceva sa iau și eu un 7 măcar

1 răspuns:
| debro1 a răspuns:

Axeaza-te pe exercitii, la compunere vei scrie tu o intamplare, si la demonstratie ceva acolo putin.Invata subordonatele. Functiile sintactice, partile de vorbire si cam atat