| DeNiro_Robert_1994 a întrebat:

Mai este foarte putin pana la BAC si vreau sa ma pun pe invatat.
Problema e ca eu nu stiu nimic la matematica, decat inmultirile si impartirile ca sa zic asa.
Dar m-am bagat la pregatire si maine incep (4 ore pe saptamana).
Vroiam sa va intreb daca pot recupera in acest timp cat sa fiu sigur ca iau un 5 macar.
Se poate? Sau nu mai am timp?
Cam cum ar trebuie sa invat la mate ca sa recuperez in 3 luni pentru un 5.
Fundaa.big grin

Răspuns Câştigător
| Harumiiii a răspuns:

Pai depinde la ce profil esti si ce matematica dai la Bac (M1, M2, M3, M4). La M1 si M2 e greu.dar daca pricepi matematica adica ai niste aptitudini si un profesor bun care sa-ti explice eu zic ca ai putea scoate o nota de trecere pentru ca pana la urma la matematica e vorba de algoritmi si formule, formule ce trebuie visate. La M3 si M4 e mai simplu dar tot trebuie sa parcurgi toata materia si sa inveti formulele. Mie cea mai mare bataie de cap mi se pare materia de a 9a si a10a pentru ca sunt o gramada de formule. Legile de compozitie dintr-a 11a si matricile dintr-a 12-a mi s-au parut ok, numai ca e nevoie de ceva exercitiu. Eu dau M4 btw deci sper sa fie bine. Oricum bafta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu vrei să recuperezi în timp scurt ceva ce nu ai făcut în timp îndelungat!
Învață și perseverează.
Pa, pa.

| kaBooMx a răspuns:

Frate, adica poti rezolva numai inmultiri si impartiri de genul 250:5 sau 452x 22? Asta e grav, nu ai sanse sa iei bacul!