| raisa1993maria a întrebat:

am si eu o problema destul de importanta pentru mine si sper din suflet ca o sa primesc cateva sfaturi, mereu m-ati ajutat cand am postat o intrebare asa ca o voi face si de data asta. Sunt in clasa a 12, in 2 luni am bacul straight face. Problema e ca nu stiu cum sa invat toate comentariile la romana, le am pe toate bine strucurate, scrise pe un caiet. Incerc sa le citesc, sa le memorez dar sunt foarte mule si nu-mi intra in cap. Prefer sa fac exercitii la matematica decat sa tocesc toate operele, poeziile la romana. Oare mai am timp in 2 luni sa le invat pe toate? Nici nu stiu cum sa-mi organizez timpul pentru ca m-am bazat mai mult pe matematica facand pregatire in particular, iar la romana pur si simplu n-am mai invatat nimic. Va multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Fabiana2R a răspuns:

Incearca sa inveti esenta in principiu. Adica daca stii ca ai de facut o analiza asupra titlului operei si perspectivei naratorului, nu te apuca sa le inveti pe de rost complet, retine ce e mai important, cateva cuvinte, si dezvolti pe moment. Daca acorzi suficient timp invatatului da, este posibil. Insa asta exclude iesirile foarte mult afara. Iesi, recreeaza-te, insa acorda timp invatatului. Nu trebuie sa iei bacul cu 10, ideea e sa il iei! Multa bafta la invatat si ai grija de tine!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat